מחקרים רבים מזהירים אותנו מפני השפעתן המזיקה של קרני השמש. קרני ה-UVA וה-UVB  סומנו זה מכבר ע"י הרופאים ומומחי העור כהרסניות וכיוצרות נזקים בריאותיים בלתי הפיכים, וחלק ניכר מתכשירי הקוסמטיקה מכילים בשל כך מסנני קרינה המגנים על העור ומונעים את הזדקנותו המהירה. אבל האם די בכך כדי להגן על עורנו? האם מסנני הקרינה אכן מגנים מפני הזדקנות מואצת של העור שאינה נובעת מקרני השמש?

מחקרים דרמטולוגיים רבים שנערכו בשנים האחרונות מצביעים על כך שקרינת המחשב, הטלפונים הסלולריים והטאבלטים משפיעה לרעה על הבריאות ועל תפקודו של הגוף. האור הכחול המוקרן ממסכים אלו פוגם מהותית בראייה, מזיק לעיניים, ובעיקר - מביא להזדקנות מואצת של העור. נראה כי השעות הרבות שאנו מבלים מול המסכים ותדירות השימוש בהם משתווים כמעט לשעות קרינה רצופה של השמש בשעות השיא.

מן המחקרים עולה, כי בדומה לעישון ולזיהום האוויר, גם קרינת האור הכחול מזיקה ומשפיעה לרעה, היות והיא מעצימה את יצירתם של רדיקלים חופשיים האחראים לתהליכי חמצון מזיקים בגוף. כתוצאה מכך, מצליחה קרינת האור הכחול לחדור לעומקו של העור, לשכבת הדרמיס, ולהשפיע לרעה על האלסטיות של חומרי התא, ובראשם הקולגן, מאיצה את הזדקנות העור, יוצרת קמטים עמוקים וקמטוטים, גוון עור עמום וחסר חיוניות, וכן מעודדת תהליכי פיגמנטציה וכתמים שונים על גבי העור.

מה ניתן לעשות כדי לצמצם את נזקי החשיפה לקרינת האור הכחול?

  • בראש ובראשונה, כמובן, מומלץ מאוד לצמצם את זמן החשיפה למסכים ככל שניתן, ולהקפיד על כך בעיקר בלילה בזמן שאנו מקרינים ישירות על עצמנו קרינת אור כחול לפני השינה, שכן בנוסף להשפעה השלילית על העור, הקרינה מעכבת את שעת השינה שלנו, משפיעה על ייצור המלטונין בגוף – והתוצאה הסופית – מעט מדי שעות שינה, שינה לא איכותית, הפרעות בריכוז ועייפות מצטברת במהלך היום.
  • תזונה בריאה הכוללת נוגדי חמצון רבים ככל האפשר, כדוגמת פירות וירקות עשירים בוויטמין E, אבוקדו, קוקוס, אבטיח, דגנים מלאים, קטניות, אגוזים ועוד, ויטמין C המצוי בעיקר בפירות הדר, וכן סלניום המצוי בעיקר באגוזים, דגנים, ביצים, בשר ודגים ואבץ, המצוי בבשר אדום, בשר עוף, דגנים מלאים ואגוזים.

שגרת טיפוח המכילה מוצרים המנטרלים את השפעת קרינת האור הכחול

חוקרי מעבדות ליראק פריז, בשיתוף רופאי העיניים המובילים בצרפת מבית החולים על שם רוטשילד, הצליחו בשנים האחרונות לפתח סדרת מוצרים טיפולית לעיניים, המצליחה לנטרל את השפעות קרינת העור הכחול (פטנט רשום). כל המוצרים בסדרה הטיפולית (סדרת ה-Diopti) מועשרים בפפטידים פעילים, ומצליחים להפחית באופן משמעותי נפיחויות, בצקות וכהויות מסביב לעיניים, אשר נובעות בחלקן הגדול מקרינת האור הכחול במכשירים הסלולריים והדיגיטליים.


לרכישה

DIOPTICERNE DARK CIRCLE CORRECTION BRIGHTENING FLUID 

קרם עיניים טיפולי להפחתת כהויות (עיגולים שחורים) מסביב לעיניים, פרי פיתוח מדעי המבוסס על אופן פעולתה של החומצה ההיאלורונית בתחום הדרמו-קוסמטי. מועשר בפפטידים פעילים להבהרה ולטיפול בכהויות לתוצאות מיידיות כבר בתוך 7 ימים.

Screen Shot 2019-02-14 at 13.23.03.jpg

לרכישה

DIOPTIFATIGUE CORRECTION RE-ENERGIZING GEL-CREAM

קרם ג'ל עיניים מרענן ומרגיע עיניים עייפות בעל הפעולה המשולשת: טיפול בנפיחויות, כהויות (עיגולים שחורים) וקמטוטי הבעה באזור העפעפיים. מותאם במיוחד לטיפול ולהגנה מפני קרינת מכשירים דיגיטליים וסלולריים (אור כחול), ומבוסס על טכניקת מזותרפיה. מועשר בפפטידים פעילים להגנה ולהבהרת אזור העיניים לתוצאות מיידיות כבר בתוך 7 ימים.

Screen Shot 2019-02-14 at 13.27.01.jpg

לרכישה

 DIOPTIRIDE WRINKLE CORRECTION FILLING CREAM

קרם עיניים אינטנסיבי לטיפול ולמילוי קמטי הבעה וקמטוטי יובש סביב העיניים. פרי פיתוח מדעי המבוסס על אופן השימוש בבוטוקס בתחום הדרמו-קוסמטי. מותאם במיוחד לטיפול ולהגנה מקרינת מכשירים דיגיטליים וסלולריים (אור כחול), ומועשר בפפטידים פעילים להבהרה ולטיפול בכהויות לתוצאות מיידיות כבר בתוך 7 ימים.
Screen Shot 2019-02-14 at 13.28.13.jpg

לרכישה

DIOPTIPOCHE PUFFINESS CORRECTION SMOOTHING GEL 

קרם ג'ל עיניים אקטיבי לטיפול אינטנסיבי בנפיחויות ושקיות סביב העיניים כתוצאה מבצקת, הצטברות שומן ועודפי עור. מבוסס על הידע הנצבר בתחום הפלסטיקה והדרמו-קוסמטיקה, ומותאם במיוחד לטיפול ולהגנה מפני קרינת מכשירים דיגיטליים וסלולריים (אור כחול). מועשר בפפטידים פעילים להפחתת הגודש סביב העיניים בתוך שעה אחת בלבד, ולהבהרת קונטור העיניים בתוך 7 ימים.